عامل حمله تروریستی نیوزیلند به صراحت خود را طرفدار ترامپ خوانده بود

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 27 اسفند, 1397 - 15:15
جمعی از کارشناسان مسائل بین‌المللی امروز در تهران به بررسی ریشه‌های حمله تروریستی اخیر به دو مسجد در شهر «کرایست‌چرچ» نیوزیلند پرداختند.

به گزارش حلقه وصل، نشست علمی «تروریسم، درد مشترک» امروز (دوشنبه) با موضوع بررسی ابعاد حمله تروریستی اخیر به دو مسجد در نیوزیلند، در حال برگزاری است.

این نشست که به همت ستاد نشر نامه رهبر انقلاب و در محل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری برگزار شده، قرار است با حضور کارشناسان مسائل بین‌المللی، به بررسی ریشه‌های این حمله تروریستی از جمله سیاست‌های کشورهای غربی که به گسترش تروریسم در سال‌های اخیر منجر شده، بپردازد.

در ابتدای این نشست، «حمیدرضا مقدم‌فر» مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به دو نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربی که در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ منتشر شد، گفت آن نامه‌ها دو محور داشت، که یکی از آن‌ها اشاره به تبعات اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی بود و محور دیگر «فرهنگ غربی آمیخته با ابتذال و خشونت».

وی سپس با اشاره به مواضع اسلام‌ستیزانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، گفت عامل حمله روز جمعه به دو مسجد در شهر «کرایست چرچ» نیوزیلند به صراحت خود را طرفدار ترامپ خوانده بود.

روز جمعه یک فرد نژادپرست افراطی که پیشتر خود را طرفدار ترامپ و متنفر از مسلمانان توصیف کرده بود، با ورود به دو مسجد در نیوزیلند، نمازگزاران جمعه را به رگبار بست. در این حمله تروریستی، بیش از ۵۰ نفر شهید و ده‌ها تن هم زخمی شده‌اند.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.